Kurallar ve Şartlar - İncir Bahçem | Aydın İnciri

1250 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Çağrı Merkezi
Kurallar ve Şartlar

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, "incirbahcem.com.tr" ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metin durumundadır.

EgeUsulü.com için her ne şartta olursa olsun müşteri memnuniyeti ve müşteri yorumları esastır.

Sipariş Gönderimleri ve Teslimat

Siparişleriniz 1-3 gün içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimatlar yalnızca şirketimiz tarafından belirlenen kargo şirketi vasıtası ile teslim edilir.

Siparişlerinizde kargo ücreti, incirbahcem.com.tr tarafından karşılanır. Müşterilerimiz sipariş ettiği ürünleri teslim alırken herhangi bir ekstra ücret ödemez.

 

Sipariş edilen ürün, müşterilerimizden farklı bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Müşterilerimiz siparişlerini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli, hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak sisteme bildirilecektir.

 

Müşterilerimiz internet sayfasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. incirbahcem.com.tr'den satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet edenlere gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse web sitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz ve/veya birinci derece velisi sorumlu olup; her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.

incirbahcem.com.tr'de vergi hariç (Tax free) satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlerde K.D.V uygulanır ve belirtilen fiyatlara K.D.V dahildir. İnternet adresi ve sanal mağazasında önceden bildiride bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitemizi kullanan tüm ziyaretçilerimiz; yukarıda açıklanan bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar. 

Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile sipariş veren/alıcının veya satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz sitemizde yer alan tüm sözleşmeler ve kullanım hakları koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 1- SÖZLEŞMENiN TARAFLARI:

SATICI: İLKER EVCİ / incirbahcem.com.tr

ADRES: Kızılca Mahallesi, Merkez Küme Evleri Kızılca-Bozdoğan

VERGİ DAİRESİ: BOZDOĞAN V.D.

TELEFON: 0 531 264 64 73

 

Web Adresi: www.incirbahcem.com.tr 

E-posta: iletisim@incirbahcem.com.tr

 

ALICI:

incirbahcem.com.tr internet adresi üzerinden sipariş verenler.

 

MADDE 2- SÖZLEŞMENiN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.incirbahcem.com.tr  web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.incirbahcem.com.tr  internet sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- MAL/HİZMETİN TESLİMİ: Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla teslim edilecektir.

MADDE 4- TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI: Teslimat masrafları alıcıya aittir. Kargo ücreti sabit 30 TL’dir. Verilen siparişler 1-3  gün içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo firması tarafından yapılacak teslimat ise; firmanın yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir. Bu süreyi aşan durumlarda satıcı devreye girerek, teslimat takibini alıcı adına yapar ve gelişmeleri alıcıya bildirir.

 

MADDE 5- ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. 

 

MADDE 6- SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ: Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. 

 

MADDE 7- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HIZMETİN ÖZELLİKLERİ: Mal/hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli incirbahcem.com.tr web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

   

MADDE 8- CAYMA HAKKI: Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkından, belirtilen süre içerisinde ürünün ambalajında ve kullanılmamış, zarar görmemiş şekilde olması şartıyla yararlanılabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı'ya aittir. Cayma hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde Satıcı’nın yukarıda bildirilen adresine iadeli taahhütlü posta, faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, Alıcı'ya teslim edilen ürün/ürünlerin Satıcı'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının Satıcı'ya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli Alıcı'ya iade edilir. Cayma hakkının 7 gün içinde kullanılması halinde ürün/ürünler Satıcı'ya, Alıcı tarafından kargo ile iade edilir ve bu durumda kargo ücreti Satıcı'ya aittir.

Cayma hakkı bildiriminin yapılmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin Alıcı'nın ödeme yaptığı banka hesabına / kredi kartı hesabına iade edilmesi için Satıcı ilgili banka için gerekli bildirim ve girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesi işlemi esnasında bankadan kaynaklanan aksaklıklardan dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME: İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, ilgili bakanlıkça ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.